Milosrdné odlúčenie

Autor: Michaela Rerková | 6.4.2014 o 18:48 | Karma článku: 6,10 | Prečítané:  288x

Radšej byť s partnerom, ktorý mi nevyhovuje alebo ostať sám? Určite si viacerí ľudia kladú túto otázku. V dnešnej dobe je ťažké nájsť si partnera, ktorý nám vyhovuje po všetkých stránkach. Myslím, že sa taký ani nájsť nedá. Je to každým dňom ťažšie... Ako to zmeniť? Kde nastala tá chyba?

Bežne sa stretávam s novými ľuďmi. Pravdupovediac rada spoznávam nové tváre... Každý nový človek v mojom živote mi niečo dá. Niekedy je to negatívna skúsenosť, inokedy ma vedia napumpovať dobrou náladou a elánom. Spoznávam takto mužov aj ženy, z ktorých sa časom stanú buď priatelia, známi alebo úplne prerušíme kontakt. Ako v rámci priateľstiev mám svoje požiadavky, tak je tomu samozrejme aj pri hľadaní mojej druhej polovičky.
Každý z nás to určite pozná. Prvé stretnutie, prvé rande, pozeráme na seba, skúmame, zisťujeme a nakoniec doma neskutočne dlhé hodiny uvažujeme o tom, čo sme sa dozvedeli.  Odsúdime? Či dáme ešte druhú šancu? Či sa bezhlavo vrhneme do vzťahu, aj keď podvedome tušíme, že to nie je ono a že časom sa to rozpadne ako domček z karát? Prevládne v nás naivita, že všetko sa zmení k lepšiemu a treba veriť?
Veľakrát vo svojom okolí vidím páry, ktoré sú spolu už len zo zvyku. Niektorí sú spolu, lebo sa boja byť sami a myslia si, že už na nich nič lepšie nečaká. Niekde je to z vypočítavosti, inde zo strachu. Čo je vlastne potom láska a vzťah?
Stále tvrdím, že v každom človeku je niečo dobré. Každý z nás má v sebe kúsok dobre. Je jedno, či mal v posteli kvantum žien/mužov, že niekoho raz podrazil, že možno je sebecký a arogantný atď. Každý z nás má v sebe to srdce, ktoré pre niekoho bije. Ale ako v tom druhom to dobro nájsť? Ako zistíme, že on je ten pravý/pravá? Či radšej zostaneme s hocikým len, aby sme neboli sami?
Vo vzťahoch sa nám stáva, že v ňom trpíme. Niečo nám chýba a sme nespokojní. No, toho človeka neopustíme. Prečo by sme aj? Veď je s nami aj napriek našim chybám. Poradím jednu vec. Nikdy nebuďte s niekým len zo strachu. Radšej buďme bez tej druhej polovičky. Pretože vo vzťahu bez lásky a úprimnosti neubližujeme len sebe ale aj tomu druhému. Zdržiavame niekoho kto by si mohol svoju spriaznenú dušu niekde nájsť. A možno by sme ju našli aj my, keby sme neboli „strachopudi“ a nestagnovali niekde, kde už sme dávno nemali byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?