Nahnevaná!

Autor: Michaela Rerková | 30.12.2013 o 19:37 | (upravené 30.12.2013 o 19:43) Karma článku: 6,38 | Prečítané:  397x

Čo je vtipné na tom veriť v romantiku, v lásku a mať srdce? Či táto doba je už len pre ľudí, ktorí myslia iba na seba, ktorí si vyberajú partnerov podľa bankového konta a pre tzv. „hajzlov“? Prečo vlastnosti a veci, ktoré boli v minulosti pýchou sú teraz skôr ťažkým balvanom, ktorý nás ťahá k zemi?

Áno, som človek, ktorý veľmi rád pozerá romantické filmy, ktorý stále čaká na zásielku plnú tulipánov (tie totiž milujem), ktorému by sa páčila pieseň pod oknom... Začínate sa smiať? Nie ste prvý... V súčasnosti sa viac nosí, keď žena otravuje chlapa, keď nežiada drobnosti a už vôbec nechce romantické slová.


Nechápem tomu však. Nie je krajšie cítiť lásku vo vzduchu? Nie je lepšie, keď sú dvaja spolu kvôli sebe a nie kvôli peniazom a majetku? Či naozaj nám ide už iba o to jedno? Zabezpečiť seba, rodinu... Dôležitá je pre nás kariéra, dosť drahé auto a veľký dom. Nezaujíma nás či v sa v dome obyvatelia smejú, bijú vankúšmi a robia každý deň voňavé raňajky do postele, alebo či sa náhodou nemlátia, nehádajú a sú nešťastní, že sa každé ráno zobudia jeden vedľa druhého... Kde sa všetko to pekné stratilo?

Vec, na ktorých sa pred rokmi ľudia smiali, nedajbože, ktoré odcudzovali sú v dnešnej dobe tým podstatným. Chlap nemusí lichotiť žene, vôbec nečaká dlhé týždne (až mesiace), aby sa zblížili aj sexuálne. Dnes ide prvé rande, druhé rande a hneď sex.  Žiadne spoznanie sa. Ženu nezaujíma komu roztiahne nohy a chlapovi je úplne jedno "kam ho dá". Hlavné je, že ho dá.  Kvety sa už vonkoncom nerozdávajú a ženy nenájdu obľúbené sladkosti v zásuvkách.

Viem, že nie vždy a všade je to tak. Viem, že sú výnimky. Viem, že niekde romantika stále existuje. No, prečo  mi  z každej strany priatelia a známi hovoria, že je to presne naopak? Stalo sa Vám, že Vás vysmiali, keď ste povedali, že ste videli romantický film od Rosamundy? Je to bežné. No, čo Vám ľudia povedali, keď ste povedali, že ste pozerali nejakú primitívnu komédiu?


Možno som nemoderná, možno sa mi bude ešte kvantum ľudí smiať ale nezmením sa. Áno, verím v romantickú lásku, stále neprestanem dúfať v romantické gestá a už vôbec si nebudem vyberať partnera na základe jeho majetku!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?