Ďakujem Vám priatelia!

Autor: Michaela Rerková | 7.11.2013 o 18:45 | Karma článku: 4,83 | Prečítané:  457x

Kedy človek spozná pravého priateľa? Keď je všetko v najlepšom poriadku a máte okolo seba kvantum ľudí? Alebo keď Vás priatelia ľutujú? Či pravý priateľ povie „na rozum“ aj keď sa to ťažko počúva? Podľa mňa praví priatelia nezabúdajú aj keď sa dlho nevidia a hlavne Vám nedovolia, aby ste rozmýšľali nad minulosťou. Praví priatelia sú Vám oporou, poľutujú Vás, keď je to potrebné ale potom zavelia :“A dosť!“

Keďže som mladý človek, tak rád stretávam nových ľudí. Mojím (ja to nazývam) prekliatím je, že sa rada a rýchlo zoznamujem. Čím viac ľudí poznám, tým som šťastnejšia. Samozrejme, keďže som výrečná, po hodine tí ľudia sú zmätení a nevedia čo si myslieť. Veď čo to za indivíduum sa k nim ozýva? Je výhodou dar reči a otvorená náruč? Pod otvorenou náručou myslím, že dám možnosť každému nech sa mi ukáže kto a čo je a až potom ho súdim.
Často sa mi totižto stáva, že niekoho nového spoznám. Či je to žena alebo muž – na tom vôbec nezáleží. A potom sa začnú sypať reči kto to je, ako s ním môžem byť v kontakte, veď to a to spravil, taký a taký bol. Prečo by som mala ľudí odsudzovať na základe myšlienok a názorov niekoho iného?
Cez leto som spoznala novú partiu ľudí. Keď sa moji dlhoroční priatelia dozvedeli s kým trávim svoj voľný čas, nechápali. Zavolali si ma na kávu, čaj, či pivko a začali mi hovoriť do duše. Dozvedela som sa, čo tí ľudia spravili aj nespravili za celý svoj život a podľa mňa im predpovedali aj najbližšiu budúcnosť. Nepáčilo sa mi to. Veď mne nič zlé nespravili. Stále tvrdím, že kým mne osobne niekto neublíži, tak nemám dôvod si o ňom niečo myslieť. Rada si vytváram názor na druhých sama. No, bez vetra sa ani lístok nepohne.
Časom som zistila, že všetci čo mi hovorili „na rozum“ mali pravdu. Že niekedy je lepšie počúvnuť priateľov, aj keď sa nám to zle počúva. Praví priatelia nechcú zle, no kritika sa zle znáša. Na konci leta sa mi otvorili oči. Všetkými tými vetami, aby som si od nich dala ruky preč ma nechceli zbaviť zábavy a dobrých zážitkov, chceli ma len ušetriť od sklamania a bolesti, že tí ľudia nie sú tí praví pre mňa.
Stalo sa mi to viackrát, že som nedala na názor priateľov. Som tvrdohlavá a mám svoj rozum. Veď oni mi len závidia, nie? V takýchto chvíľach som pochopila, kto sú praví priatelia. Povedali mi všetko, aj keď som s nimi vnútorne nesúhlasila. A aj keď som odmietla ich pomoc, na konci boli pri mne a utierali mi slzy. Dali mi deň, dva, aby som sa vyplakala, poľutovala a potom ma vytiahli medzi ľudí. Ukázali mi, že na to tu sú. Že tu budú pre mňa vždy, keď budem potrebovať. A dokonca budú pri mne stáť aj keď ich budem odháňať.
Toto je pre mňa definícia správneho „parťáka“. Človek, čo povie svoj názor, objíme, ponúkne svoje rameno, keď je potrebné, no hlavne Vás bude mať rád takého aký ste. So všetkými Vašimi chybami. Je im jedno, že hundrete, že ste náladový, že kričíte, že často plačete, či sa smejete aj bez príčiny. Raz mi priateľka povedala: „Ukáž ľuďom aká si hneď na začiatku. Pretože ak ťa nebudú mať radi takú aká si, nezaslúžia si, aby boli v tvojej blízkosti. Nestrácaj čas s niekým, kto si to nezaslúži.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?