"Pokroková doba"

Autor: Michaela Rerková | 3.11.2013 o 15:23 | Karma článku: 11,07 | Prečítané:  378x

Žijeme v modernej dobe, kde ženy zastávajú rovnaké postavenie ako muži. Teda sa aspoň snažia. Nie vždy to vyjde ale to nevadí. Partnerské vzťahy sú brané úplne inak ako pred dvadsiatimi rokmi. Ženy už dávno nie sú iba pri sporáku a neskončia s prvým chlapom, ktorého stretli ale sú to manažérky s mnohými zdolanými chlapmi na konte. Je táto doba tak pokroková, že láska nie je cit ale obchod?

Pri stretnutí s priateľkou na čaji sme sa rozprávali o tom ako je doba zúfalá. Obe sme boli najprv nahnevané, potom zúfalé a nakoniec sme sa smiali na tom ako nás berú chlapi. Keď som bola v puberte, tak som verila v lásku. V zamilovanie sa až po korienky vlasov, v chlapov, ktorí žene dvoria. Kupujú sa kvety a sladkosti, píšu sa romantické listy a vyznania. Proste romantika ako vyšitá. Teraz chlapi žene povedia aká je krásna, idú s ňou na kávu a hneď potom ju volajú pozrieť ich „zbierku motýľov“. Ak žena nejde, tak je frigidná a ak ide tak je zase mierne poľahšia. Kde sa vytratilo to staré dobré – pusa na rozlúčku a túžba vidieť sa znova a pokračovať v pomalom tempe?
Asi som zastaralá ale ja stále verím, že vzťahy sú stále o citoch a nie len o sexe, prípadne peniazoch. Ako povedala jedna moja známa: “Nevadí, že si nerozumieme ale je zabezpečený, inteligentný a má ma rád.“ To už sme ženy tak mimo, že radšej budeme žiť doslova s peniazmi bez lásky ale spokojne?
Ak ide v telke romantický film, tak sa všetci začnú smiať. Vraj kto môže na také niečo pozerať. Mne zase príde divné ako niekto môže pozerať americké komédie, kde humor už nie je humorom ale skôr paródiou na vtip. Nie je lepšie veriť a sledovať niečo pozitívne? Ľudia tvrdia, že také filmy sú len rozprávkou. Vraj sa v realite také nič nedeje. Povedzte mi, prečo by sa nemohlo stať? Prečo by nemohla existovať láska až za hrob? Z akého dôvodu viac veríme hororom a scifi ako klasickej romantike? Či veriť v dobro je tak obtiažne?
Niekedy dávno boli chlapi chlapmi a ženy ženami. Teraz mám pocit, že už sú aj mužatky. Že cit, nežnosť a krehkosť sa vytratili z našich sŕdc a nahradila ho túžba po moci, sláve a peniazoch. Niekedy dávno ľudia pozerali na vnútro, teraz už len na zovňajšok a bankové konto. Niekedy mám pocit, že by som chcela žiť v dávnych dobách, kde by som možno nemala toľko možností ako teraz ale určite by som bola viac ženou. Bola by som milovanou za to aká som a vedela by som, že je to úprimné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?