Láska za všetkých okolností

Autor: Michaela Rerková | 28.10.2013 o 18:52 | Karma článku: 7,44 | Prečítané:  466x

Sami určite viete aké to je. Neskutočne veľa pokusov a žiaden nevyšiel. Toľko ste sa snažili a predsa nič. Cítite sa ako blázon. V hlave vám začínajú chodiť myšlienky, že predsa len vy niekde musíte robiť chybu a nemôže to byť len okolím. Kde je vlastne pravda?

Momentálne hovorím o vzťahoch. Hovorím o situáciách, keď veľmi chcete a tá druhá polovička vám chýba. Skúšate všetky možné spôsoby, aby ste toho pána pravého alebo pani pravú stretli. Neštítite sa chodiť do barov, na diskotéky, kaviarní, či divadla. Cudzie vám nie sú ani internetové zoznamky a priatelia priateľov. Každý týždeň iné rande a stále nič. Stále necítite ten úžasný pocit vo vnútri vás. To ono hrejivé šteklenie v brušku, potenie sa rúk a totálne zlyhanie komunikácie, keď s ním hovoríte. Prečo to prázdno? Kde je chyba?
Priznám sa, že aj ja som skúšala hľadať partnera. Dlho a sústavne som sa snažila. No po každom nevydarenom rande som sa cítila horšie a horšie. Časom som dokonca prestala dúfať, že ten dokonalý niekde je. Bola som tak zúfalá, že som chcela znížiť pomyselnú „laťku“, ktorú som mala doteraz nastavenú. Vždy som mala vysnívaného chlapa, ktorý musí spĺňať určité kritériá. Pri hľadaní a nachádzaní som zistila, že predsa len tie moje predstavy sú prehnané a mala by som myslieť troška realistickejšie. Stalo sa, no nepomohlo. Prázdno ostávalo prázdnom a pán úžasný nikde.
Potom som sa jedného dňa ráno zobudila a zistila, že stačilo. Veď „láska prichádza nečakaná, nežiadaná a nehľadaná“ a žijem iba pre seba a nehľadám. Je v tom niečo pravdy? Má človek prestať myslieť na to, čo chce a dúfať, že osud to všetko zariadi tak ako má? Neviem. Viem len jediné, že žiť sám pre seba je niečo dokonalé. Pretože kým človek neľúbi seba, svoje plusy aj mínusy – nemôže očakávať, že ho bude milovať okolie a už vôbec nie partner.
Naučila som sa jednu vec, že kým človek nedokáže byť a žiť sám, nebude vedieť ani žiť v partnerskom vzťahu. Pretože podľa mňa vzťah je o láske samého k sebe a k druhým zároveň. Dôležitým ponaučením pre mňa bolo aj to, že uponáhľať veci nie je dobré. Tlačiť na pílu spôsobí skôr bolesť ako radosť. A už vôbec nie nútenie samého seba byť s niekým aj keď cítim, že to nie je pravý len preto, aby som nebol sám  - je totálna hlúposť. Najprv musí byť človek vyrovnaný, spokojný a vtedy bude pripravený, keď bude cítiť, že nikoho pri sebe nepotrebuje a postačí si sám. Čo myslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?