Strach

Autor: Michaela Rerková | 22.10.2013 o 18:37 | Karma článku: 4,27 | Prečítané:  346x

Slovíčko, ktoré vyjadruje toľko citov. Slovíčko, ktoré dokáže zmeniť celý tvoj, môj aj náš život. Niečo, čo dokáže ovládnuť celé telo, srdce a myseľ.

Poznáte pocit, keď sa necháte ovládnuť strachom a hodíte za hlavu to, na čom Vám najviac záleží? Čo ste chceli pôvodne dosiahnuť bez akýchkoľvek zábran? Niekedy mám pocit, že mne sa to stáva každý deň...
Vo svete je preukázané, že láska je ten najsilnejší cit, ktorý dokáže aj „hory preniesť“. Podľa mňa však to nie je až tak úplná pravda. Strach je silnejší. Prečo? Pretože strach zo zlomeného srdca, strach z bolesti a zlyhania dokáže urobiť väčšie veci ako obyčajná láska. Môžem milovať celý svojím vnútrom ale v momente, keď sa začnem báť, sa venujem vlastnému diablovi v tele viac ako ružovým snom.
Možno si poviete, že som pesimista. No kto je pesimista? Podľa mojich skromných myšlienok je to človek, ktorý sa nechá ovládať strachom. No, s ním treba bojovať! A je na to jeden, jediný a prostý dôvod: „ Šťastie...“
Šťastie by pre nás malo byť alfou a omegou celého života. Pre niekoho to bude nové auto, nový byt, pre niekoho rodina a pre niekoho kariéra. Každý nachádzame šťastie v niečom inom. No veľa z nás nedosiahne to po čom túži, nepohne sa ani o centimeter. A prečo? Pretože strčí hlavu do pod perinu, zakričí – nič sa nedá, začne kydať hnoj na celý život a svet – aké to je všetko ťažké a nezvládateľné. A potom sa ráno zobudí a má ešte menej ako mal deň predtým. Čoho sa ľudia boja – to odmietajú. Nielen veci a túžby ale aj ľudí. Strach nás ničí ale aj posúva ďalej. Je na každom z nás čo si vyberie. Ktorou cestou sa vydá. Či krytím sa niekde v kúte alebo pekne so vztýčenou hlavou proti skale.
Bojíš sa? Ja tiež! Kto by sa nebál? Už sa prestaňme báť a užívajme si život plnými dúškami pretože nikdy nevieme, kedy ten náš život skončí... Ja to skúsim a Vy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?