Sex či láska?

Autor: Michaela Rerková | 20.10.2013 o 14:34 | Karma článku: 7,50 | Prečítané:  1142x

Byť tvrdý, bez citu a bez možnosti ostatných ľudí, aby do vás videli? Alebo citlivý, otvorený a dobrý? V dnešnej dobe, bojím sa to povedať, ale asi tá prvá možnosť.

Vidím to každý deň všade. Dobro a láska sa necenia, tvrdosť a uzavretosť sú vítanými darmi u ľudí. Povedzme si príklad. Existuje muž – je láskavý, dobrý, inteligentný, celkom dobre vyzerá, ale má jednu chybu – rozdá sa celý. Potom tu je niekto iný – človek bez morálnych zásad, ktorý myslí iba na seba, intimita a láska sú pre neho cudzie slová. Koho by ste si vy ženy vybrali za partnera? Teraz si hovoríte, že samozrejme toho dobráčika. Ale ako to funguje v reáli? Presne opačne. Grázli a nevycvičení chlapi sú pre nás ako syr pre Montyho. Ideme za tým. Lásku neopätujeme, radšej lámeme. Chceme dostať nedosiahnuteľné a už len kvôli vlastnému egu neprestaneme kým sa nám to nepodarí, prípadne nezlomíme samy seba. Samozrejme to presne funguje aj naopak. Akú ženu by ste si vybrali vy chlapi?
Veľakrát sa mi stalo, že som videla na zábavách odlišné typy žien. Jedny oblečené v rifliach, tričku a botaskách a naproti nim ich totálne opaky – ženy, ktoré mali na sebe asi tielko a či spodná časť boli kraťasy, opasok alebo gaťky, to neviem.  Za kým šli chlapi? No áno, nie za tými oblečenými samozrejme. Veď tie by od nich chceli vzťah, prípadne aj niečo viac ako bozky a jednorázový sex. Týmto nechcem nikoho uraziť samozrejme. Je to len môj pohľad. Pretože aj ja som chodila „vonka“ ľahko oblečená a taktiež aj normálne oblečená. Stále som to bola ja  - ten istý človek ale odev zo mňa urobil dve odlišné osobnosti v očiach ľudí.  Ale viete čo bolo fajn? Keď za mnou niekto prišiel a ja som bola v rifliach – pýtal sa, rozprával sa a chcel vedieť kto som. V tých iných situáciách som nevedela, či ja som hlúpa alebo tí chlapi, čo si naivne mysleli, že pár drinkami a žmurknutím sa ocitneme spolu niekde v rohu.
A preto sa pýtam – čo vlastne chceme? Je to jednoduchá otázka . Skúste si odpovedať. Za kým idete vy, keď máte možnosť si vybrať? Kto je pre vás cennejší? Akí ste vy? Koľko zo seba a svojho vnútra ukážete okoliu? Pretože slzy a smútok sa teraz nenosia. Nosí sa úsmev, radosť a „mať na saláme“ štýl.
Možno som naivná, možno som hlúpa, no stále verím, že raz sa svet otočí a bude zasa normálny a láska a dobro zvíťazia ako v rozprávkach a ľudia prestanú byť tvrdými, egoistickými a hlavne povrchnými osobnosťami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?