„Kukuk – kto je tam?“

Autor: Michaela Rerková | 2.10.2013 o 19:17 | Karma článku: 4,98 | Prečítané:  325x

Jedna dlhá ohnutá čiarka cez celú tvár popri ušiach a vlasoch. Mierne iskričky, čo rozpália všetko okolo. Drobné linky okolo iskričiek...Nemusíte sa báť – nezbláznila som sa. Iba sa usmievam a teším zo života!

Posledné dni je vonka zima ako v ruskom filme. Ľudia sa zobudia nasrdení, uzimení a nespokojní. No pamätáte si, keď boli neskutočné horúčavy cez leto? Ani vtedy neboli spokojní. Človeku stále niečo chýba a stále si nájde dôvod prečo si „pohundrať“, prečo povedať, že život nestojí za nič, že CELÉ ZLE. A hovorí si ráno: „ Ďalší zimný a dlhý a pracovný deň predo mnou.“ A čo, že pracovný? A čo, že dlhý? A čo, že uzimený?

Ja každé ráno vstanem, začnem sa ako blázon usmievať, pozriem sa von oknom a poviem si aká môžem byť šťastná, že otvorím oči a vidím všetku tú nádheru. Zbadali ste už to lístie spoza okna? Tú farebnú záplavu všetkého? To ako vietor roznáša listy po celej ulici? A že je zima? A veď je to krásne!

Potom idem do práce. Cestou do auta takmer zamrznem – veď prečo by som si dala bundu, keď si môžem dať iba sveter? (A potom, že som chorá) Sadnem za volant a idem. Cestou vidím lesy a polia. Vidím pozbieranú úrodu a nádherné Tatry. Hmlu a slnko predierajúce sa pomedzi kopce. Každou minútou sa viac a viac teším.

Zrazu sa zamyslím – áno, aj to sa mi raz za čas stane – a vidím biele lúky, zamrznuté ihličky a anjelikov v snehu. Toto nás za chvíľku čaká. Po farebnej záplave, po dúhe na zemi príde biele nebo. Po ňom zase zelený očistec a znova žiarivé a horúce leto. Čo viac si môžeme priať? Máme všetko. Máme aj zimu, aj teplo. Niekto to nemá. A preto si platí drahé poznávacie výlety aj do takej krajiny akou je Slovensko.

Ležím v posteli a chystám sa spať. A ako? No znova s úsmevom na tvári, lebo sa teším na ráno. Na ďalšiu záplavu farieb, zmien krásy. A som hrdá! Hrdá na matku prírodu, na mojich rodičov, že si práve takýto kraj vybrali za domov a že ja som sa sem vrátila.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?