„Kukuk – kto je tam?“

Autor: Michaela Rerková | 2.10.2013 o 19:17 | Karma článku: 4,98 | Prečítané:  333x

Jedna dlhá ohnutá čiarka cez celú tvár popri ušiach a vlasoch. Mierne iskričky, čo rozpália všetko okolo. Drobné linky okolo iskričiek...Nemusíte sa báť – nezbláznila som sa. Iba sa usmievam a teším zo života!

Posledné dni je vonka zima ako v ruskom filme. Ľudia sa zobudia nasrdení, uzimení a nespokojní. No pamätáte si, keď boli neskutočné horúčavy cez leto? Ani vtedy neboli spokojní. Človeku stále niečo chýba a stále si nájde dôvod prečo si „pohundrať“, prečo povedať, že život nestojí za nič, že CELÉ ZLE. A hovorí si ráno: „ Ďalší zimný a dlhý a pracovný deň predo mnou.“ A čo, že pracovný? A čo, že dlhý? A čo, že uzimený?

Ja každé ráno vstanem, začnem sa ako blázon usmievať, pozriem sa von oknom a poviem si aká môžem byť šťastná, že otvorím oči a vidím všetku tú nádheru. Zbadali ste už to lístie spoza okna? Tú farebnú záplavu všetkého? To ako vietor roznáša listy po celej ulici? A že je zima? A veď je to krásne!

Potom idem do práce. Cestou do auta takmer zamrznem – veď prečo by som si dala bundu, keď si môžem dať iba sveter? (A potom, že som chorá) Sadnem za volant a idem. Cestou vidím lesy a polia. Vidím pozbieranú úrodu a nádherné Tatry. Hmlu a slnko predierajúce sa pomedzi kopce. Každou minútou sa viac a viac teším.

Zrazu sa zamyslím – áno, aj to sa mi raz za čas stane – a vidím biele lúky, zamrznuté ihličky a anjelikov v snehu. Toto nás za chvíľku čaká. Po farebnej záplave, po dúhe na zemi príde biele nebo. Po ňom zase zelený očistec a znova žiarivé a horúce leto. Čo viac si môžeme priať? Máme všetko. Máme aj zimu, aj teplo. Niekto to nemá. A preto si platí drahé poznávacie výlety aj do takej krajiny akou je Slovensko.

Ležím v posteli a chystám sa spať. A ako? No znova s úsmevom na tvári, lebo sa teším na ráno. Na ďalšiu záplavu farieb, zmien krásy. A som hrdá! Hrdá na matku prírodu, na mojich rodičov, že si práve takýto kraj vybrali za domov a že ja som sa sem vrátila.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?