Nočné sebaovládanie

Autor: Michaela Rerková | 18.9.2013 o 18:40 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  447x

Začína sa stmievať...Mňam, dala by som si...Všetko, zjem aj koňa! Nedokážem odolať!  Koľkí z nás tieto pocity pociťujú? Obrovská večerná, resp. nočná chuť na jedlo. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo je to tak? Prečo sa dokážu ľudia celé doobedie „krotiť“ a udržať si racionálne myslenie a odoprieť si jedlo, či iné potešenie pre dušu a telo, avšak ako náhle príde tma, tak sme krotkí a ochotní zabudnúť na celodenné predsavzatia?

Oproti všetkým svojim doterajším článkom som sa rozhodla urobiť zmenu. Možno krátkodobú, možno dlhodobú ale nápad na tento článok som dostala pri obrovskej chuti na „tresku“.
Podľa výskumov je menšia odolnosť vo večerných hodinách podmienená stavom organizmu. Po celom namáhavom dni je organizmus unavený a už nevládze odolávať vonkajším vplyvom a rôznym túžbam.
Stáva sa to aj pri rôznych životných rozhodnutiach, nie len pri jedle. Skúšali ste niekedy riešiť Vaše problémy v týchto neskorých hodinách? Skúste to! Uvideli by ste, že každá Vaša prosba by „prešla“ u druhého človeka oveľa ľahšie ako v ranných, či doobedných hodinách. Ľudský organizmus chce už mať teraz večer pokoj od všetkého a chce si oddýchnuť, a tak nemá silu hádať sa, či už s niekým iným alebo so samým sebou.
Otázkou zostáva, či takéto ľahké zdolanie samého seba je dobré... Tento stav mysle, mozgu a vedomia by sa mohol dať „vycvičiť“. Naše telo dokáže viac ako si myslíme. Myslím, že každý z Vás už počul o hladine ALFA. Hladina alfa je taká hladina, v ktorej sa frekvencia impulzov mozgu zníži na polovicu normálneho, bdelého stavu. Večer, keď zaspávame a ráno, keď sa prebúdzame, prechádzame týmto prirodzeným, príjemným, pokojným a uvoľneným stavom do spánku, alebo do bdelého stavu.
Tento čas môžeme využiť aj lepšie ako je zlákanie sa všetkými vonkajšími impulzmi a „chúťkami“. V túto dobu sa môžeme lepšie učiť, relaxovať, liečiť a mnoho iných vecí, len treba chcieť. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale dá sa to. Verím Vám a čo Vy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?