Šach mat!

Autor: Michaela Rerková | 14.11.2012 o 19:33 | (upravené 14.11.2012 o 22:41) Karma článku: 2,44 | Prečítané:  381x

Sú menšie ale aj väčšie. Sú jednoduché ale aj zložitejšie. Niekedy sa nafúknu ako bublina a niekedy sa prehliadajú. Problémy. Každý z nás ich má a každý si ich ináč pripúšťa k telu.

Keď príde situácia, ktorú treba riešiť, no človek je už unavený, nevládze.. Čo s tým? Utiecť, či ostať? Čo je správne? Čo je dobré? A čo sa niekedy nedá oklamať?
Poznáte to, ráno sa zobudíte, všetko je fajn, nič sa nedeje. Máte pocit, že tento deň bude taký istý ako tie ostatné a veríte v to, že bude „v pohode“. Potom začnete cítiť divný pocit v hrudi a neviete prečo. Cítite, že sa niečo stane a iba hádate, čo by to mohlo byť. Niekedy je tento pocit predzvesťou krásneho a slnečného dňa, inokedy však za ním nachádzame katastrofu.
A je to tu... Z ničoho nič... Niečo sa stalo! Vaše vnútro puká, nevie si s tým poradiť. Nemá ako, musí iba čakať. Z čakania sa ide zblázniť. Pýta sa seba, Boha, ako je možné, že sa to stalo práve jemu? Prečo? Čo spravil a prečo sa nedá vrátiť čas? V hlave Vám blúdia myšlienky typu: „Prosím, chcem vrátiť čas a sľubujem...“ Obetovali by ste všetko, len aby to takto neskončilo. Aby toto všetko bol len zlý sen a ráno ste sa zobudili a zistili, že nočná mora si raz našla aj Vás.
No príde ďalšie ráno. Nie, nebol to sen. Bola to živá skutočnosť. V hlave máte neskutočne veľa myšlienok, nápadov, otázok... Chceli by ste to vyriešiť, no viete, že vy ste iba bezbranná figúrka a môžete iba stáť na šachovnici a čakať kým sa niekto rozhodne s Vami pohnúť. Môžete iba dúfať, že sa pohnete tým smerom, aby to skončilo šach matom pre súpera.
No, niekedy človek nevydrží. Veď ľudia sú živé bytosti a nie stroje. Nezvládnete situáciu a keď Vám táto nočná mora nechce odísť zo života, na chvíľku ju vypudíte sami. Ako ináč ako alkoholom. Človek si na pár hodín zidealizuje momentálnu situáciu a domnieva sa, že všetky predošlé dni, všetky predošlé minúty boli iba klamstvom a niekto sa s Vami veľmi nepekne hrá.
Potom príde ďalšie ráno. Vytriezvenie. Človek predsa len zistí, že pred problémami neutečie. Že nie zlá situácia bol výmysel, ale tých pár hodín, keď si žil vo vlastnom „umelom“ svete. A musí ísť ďalej. Musí pokračovať. Veď raz predsa len sa táto šachová hra skončiť musí. Možno to bude víťazstvo a možno prehra. Ale treba bojovať, treba dúfať a hlavne s dôstojnosťou počkať, čo sa bude diať.  Pretože šach mat Vám takýmto spôsobom dá súper veľmi rýchlo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?