Priatelia sú tá najväčšia sila vo vesmíre!

Autor: Michaela Rerková | 26.5.2012 o 11:57 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  435x

Celý tento článok bude trocha uplakaný, pretože ja som posledné dni uplakaná. Slzy mi tečú po tvári a ja sama ich nedokážem zastaviť. Mám pocit, ako keby všetko zlé mi doľahlo na dušu a srdce a nedokážem sa s tým sama vyrovnať... Mám pocit, že všade okolo je čierno-čierna tma a nič už nedáva zmysel a nič nie je normálne a už  vôbec nie je „fajn“.

Myslím, že nie som sama kto mal, má alebo bude mať také pocity. Vždy som bola zástancom teórie, že keď je človeku príliš dobre musí prísť niečo, čo ho dá opäť dole, aby si uvedomil o čom je život a že musí neustále bojovať a nikdy neprestať. Tentoraz som dúfala v opak. Modlila som sa, aby všetko ostalo tak ako je a nič sa nezmenilo. No človek je tvor omylný a chybovala som aj ja...
Ťažké chvíle, ktoré človek prežíva nie vždy dokáže zvládnuť sám. Niekedy potrebuje objatie rodiny, manžela, priateľov alebo aj susedov.  Potrebuje cítiť teplo lásky a chlácholivé, niekedy možno klamlivé, slová o tom, ako bude všetko dobré a že tento zlý stav pominie. Ja sa môžem hrdiť a pýšiť tým, že v mojom okolí takýto ľudia existujú.
Dobrí priatelia sa nemusia pýtať, všetko zistia už len pri prvom pohľade na Vás. Uhádnu v priebehu sekundy, že niečo nie je v poriadku a že potrebujete objatie a pýtajú sa až potom. Dobrí priatelia neopúšťajú toho druhého, keď vidia, že mu je zle a potrebuje oporu a pomoc aj keď na neho momentálne nemajú čas. Dobrí priatelia hodia všetko za seba a nájdu si tú chvíľu pre toho druhého.
Ja som takých našla! Nie je ich veľa, to priznávam a tí dobrí priatelia mi aj povedali, že by nebolo normálne keby ich bolo neskutočné množstvo.  Niekedy trvá celý život kým ich človek nájde a je si istý, že sú to oni. Ja mám niekedy pocit, že nájsť pravého priateľa je ešte ťažšie ako nájsť životnú lásku. Je to paradox. No priznajme si, koľkí z nás sa už v priateľoch sklamali? Koľkí ich ešte nenašli? Alebo ktorí sme ich v poslednej dobe stratili?
Ďakujem, že ste PRIATELIA! Ďakujem Vám nielen za seba ale za všetkých... Nikto z nás by bez Vás nebol tým, čím je.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?