Silnejšia ako orgazmus!

Autor: Michaela Rerková | 20.1.2012 o 17:08 | (upravené 20.1.2012 o 17:14) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  1768x

Nefajčím! Nepijem! Zmením sa! Cítite ten rozptýlený dym po vyrieknutí takýchto „šípov"? Všetky mávajú spoločné pomenovanie - novoročné predsavzatia. Aj keď sú otrepanou záležitosťou, oplatí sa pri nich pristaviť. Niekedy sú to len slová (ľahké ako ten dym z cigariet), inokedy majú svoju váhu. Vychádzajú však vždy zo srdca a hovoria presne to, čo chcem? Alebo interpretujú to, čo by chceli a čo očakávajú ostatní?

Riešenie rébusu je v každom z nás a len málokto sa zastaví pri „vydychovaní“ podobných slov do vzduchu. Je to pre nás určitá forma každoročného športu. Veď, čo by to bol za Nový rok, keby sme sa nesnažili zmeniť sa – svoje zlozvyky a návyky – a spraviť zo seba bytosť, akou sme vždy chceli byť. Možno sme len snívali (či snívame) o tom, aby nás ľudia vnímali ako „anjelov“. Bez chybičiek. Napadlo nám niekedy, že aj chyby robia človeka? Že práve týmito (možno zlými) odchýlkami sme jedineční? Myslíme si, že keď odstránime naše čierne škvrny, budú nás ľudia ľúbiť viac. Takú „lásku“ (už) odmietam! Človek sa (áno!) môže meniť, ale nemusí si na to stanoviť presný dátum, minútu a hodinu a už vôbec by sa nemal meniť preto, lebo mu to niekto natrúbil do duše! Mal by otočiť svoju „polarizáciu“ vtedy, keď to tak cíti a vie, že jeho vnútorné hodiny ukazujú správny čas.

Trpazlíci z google vypátrali, že najobľúbenejším novoročným predsavzatím je rozmnožovanie času, ktorý trávime s rodinou. Je trebárs toto úprimné? Takýto „sľub“ si dávajú tí, ktorí nevedia oceniť teplo rodinného krbu.

Viem, rozhorčujem sa tu nad tým, akou hlúposťou sa stávajú novoročné predsavzatia. Avšak aj ja som si ich dala. Boli tri: prestať fajčiť, zmeniť stereotyp a podnietiť osobnostný rast. Dnes je polovica januára „fuč“ a ja som už jedno želanie porušila. Zapálila som si. Pozitívnou reakciou (s negatívnym vzhľadom) bolo rozkolísanie žalúdka a nevoľnosť. A k tomu výčitky svedomia, že som ľudí v mojom okolí sklamala. Chápete? Ani nie seba, ale okolie! A to je podľa mňa to, čo je nesprávnym bodom, tým čiernym dnom novoročných predsavzatí. Myslíme mylne na ostatných a ich očakávania. Čo takto predsavziať si, že si už žiadne novoročné sľuby dávať nebudem a budem žiť pre daný okamih? Tešme sa z toho, že sme a že nás ľudia milujú takých, akí sme. Nesnažme sa samých seba obrátiť na to, po čom túžia iní. Zmena nech vychádza zo srdca. Podarilo sa mi to pri začatí s písaním (blogovaním). Začala som lietať, lebo som po tom túžila už nekrátky čas. A tak si stále letím. Lebo chcem! JA to chcem!

"Jeden z mojich priateľov očakáva všetko na svete a je sklamaný, keď nie všetko je to najlepšie. Ja som začal iným extrémom. Nečakám nič, a vždy som plný vďaky za rozličné blahá." (R. W. Emerson)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?